Walizkowa maszyna do pisania, Torpedo, Niemcy, lata 30. (1)

Walizkowa maszyna do pisania, Torpedo, Niemcy, lata 30.

ładowanie
550,00
PLN
za
szt.
szt.
ładowanie

Produkt niedostępny w tej liczbie

Dostępna ilość:

Zadaj pytanie o przedmiot
  •  

Niemiecka, przenośna maszyna do pisania Torpedo wyprodukowany w Niemczech w latach 30. XX wieku. Przedmiot nawiązuje do stylu Bauhaus. Prawdziwa gratka dla kolekcjonera. Maszyna może stanowić bardzo efektowny element aranżacji wnętrz. Maszyna sprawna, o bardzo ładnej klasycznej formie, sprzedawana w zestawie z walizką. Przedmiot zachowany w dobrym stanie. Wady to głównie stan walizki, która nosi wyraźne ślady użytkowania. Na przyciskach szklanych również mogą występować spękania.

Bracia Peter i Heinrich Weilowie założyli w 1896 roku firmę TORPEDO, która pierwotnie zajmowała się produkcją rowerów o nazwie WEIL-RĘDER i TORPEDO-RĘDER. W 1905 roku kupili firmę Johan Wölker & Co., która wprowadziła na rynek maszynę HASSIA, która po pewnych ulepszeniach została przekształcona w pierwszą maszynę do pisania Torpedo „TORPEDO 2”. Został wprowadzony na rynek w 1906 roku. W 1931 roku większość udziałów kupił Remington Rand ze Stanów Zjednoczonych.

Nasze maszyny do pisania mogą być używane do dekoracji każdego zakątka domu, biura, salonu, biura... Możesz też udawać, że jesteś pisarzem, używając maszyny do pisania powieści o swoim życiu...

Wymiary: 

W walizce:

wysokość 13 cm | szerokość 30 cm | grubość 31 cm

Bez walizki:

wysokość 10 cm | szerokość 30 cm | grubość 31 cm

Dodaj opinię Dodaj opinię, dzięki temu również i Ty otrzymasz wiarygodną informację o produkcie.

Dodane opinie (0)
ładowanie
Powiązane produkty
Walizkowa maszyna do pisania Antares Parva, Włochy, lata 70.
Walizkowa maszyna do pisania Antares Parva, Włochy, lata 70.
420,00 PLN

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera

Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl